Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 245-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2012 թվականի հունիսի 22-ի թիվ 822-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 3-րդ կետի 2-րդ ենթակետով և 8-րդ կետերով և հիմք ընդունելով համայնքապետարան դիմած քաղաքացիների դիմումները ՝
1. Սահմանել փոխադրամիջոցների գույքահարկի արտոնություն՝
1) ՀՀ Լոռու մարզ, Տաշիր համայնք, քաղաք Տաշիր Գետափնյա փողոց, թիվ 29 հասցեի բնակիչ Անդրանիկ Միքայելի Մխոյանին (ՀՎՀՀ՝ 900275081025, ՀԾՀ՝ 3008790022 ) ազատել Տաշիր համայնքում հաշվառված Մերսեդես Բենց Ց 180 ((Mercedes Benz C 180) մակնիշի, 19MA909 պետհամարնիշի ավտոմեքենայի 19350 (տանինը հազար երեք հարյուր հիսուն) դրամ գույքահարկից և Օպել Զաֆիրա ՑՆԳ 1.6 (Opel Zafira CNG 1.6) մակնիշի, 19AM909 պետհամարնիշի ավտոմեքենայի 9700 (ինը հազար յոթ հարյուր ) դրամ գույքահարկից :
2. Փոխադրամիջոցների գույքահարկի գծով արտոնության մասով փոխադրամիջոցների գույքահարկ վճարողի փոխարեն համայնքի բյուջեից կատարել վճարում: