ՓՈԽԱԴՐԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 245-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2012 թվականի հունիսի 22-ի թիվ 822-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 3-րդ կետի 2-րդ ենթակետով և 8-րդ կետերով և հիմք ընդունելով համայնքապետարան դիմած քաղաքացիների դիմումները ՝
Տաշիր համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Սահմանել փոխադրամիջոցների գույքահարկի արտոնություն՝
1) ՀՀ Լոռու մարզ, Տաշիր համայնք, քաղաք Տաշիր Գետափնյա փողոց, թիվ 29 հասցեի բնակիչ Անդրանիկ Միքայելի Մխոյանին (ՀՎՀՀ՝ 900275081025, ՀԾՀ՝ 3008790022 ) ազատել Տաշիր համայնքում հաշվառված Մերսեդես Բենց Ց 180 ((Mercedes Benz C 180) մակնիշի, 19MA909 պետհամարնիշի ավտոմեքենայի 19350 (տանինը հազար երեք հարյուր հիսուն) դրամ գույքահարկից և Օպել Զաֆիրա ՑՆԳ 1.6 (Opel Zafira CNG 1.6) մակնիշի, 19AM909 պետհամարնիշի ավտոմեքենայի 9700 (ինը հազար յոթ հարյուր ) դրամ գույքահարկից :
2. Փոխադրամիջոցների գույքահարկի գծով արտոնության մասով փոխադրամիջոցների գույքահարկ վճարողի փոխարեն համայնքի բյուջեից կատարել վճարում: