««ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ՄԻՋԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ և ՆԵՐԲՆԱԿԱՎԱՅՐԱՅԻՆ ՃԱՆԱՊԱՐՀՆԵՐԻ ԱՍՖԱԼՏԱՊԱՏՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ», «ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ՄԻՋԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ և ՆԵՐԲՆԱԿԱՎԱՅՐԱՅԻՆ ՃԱՆԱՊԱՐՀՆԵՐԻ ԱՍՖԱԼՏԱՊԱՏՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ»», ««ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՓՈՂՈՑՆԵՐԻ ԼՈՒՍԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ»», ««ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀԱՄԱՐ 1 ՆԱԽԱԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ՀՈԱԿ-Ի ՏԻՊԱՅԻՆ ՇԵՆՔԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՈՐՈՇՄԱՆ, «ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՄԵԾԱՎԱՆ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՏԱՆ ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՈՐՈՇՄԱՆ, «ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՊԱՎԵՆ, ԱՐԾՆԻ, ԼԵՌՆԱՀՈՎԻՏ, ՁՈՐԱՄՈՒՏ, ՄԵԾԱՎԱՆ, ՆՈՐԱՇԵՆ, ՊԵՏՐՈՎԿԱ, ՊԱՂԱՂԲՅՈՒՐ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ԽՄԵԼՈՒ ՋՐԱՄԱՏԱԿԱՐԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ/ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՈՒՄ/ԸՆԴԼԱՅՆՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՈՐՈՇՄԱՆ, «ՀՀ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԻ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՇԵՆՔԵՐԻ ՀԻՄԱՆՈՐՈԳՈՒՄ/ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ՝ Ք. ՏԱՇԻՐ, Վ. ՍԱՐԳՍՅԱՆ 94 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՇԵՆՔԻ ԿԱՊԻՏԱԼ ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՈՒՄ՝ ԷՆԵՐԳԻԱԽՆԱՅՈՂ ՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ԿԻՐԱՌՄԱՄԲ, Ք. ՏԱՇԻՐ, ԵՐևԱՆՅԱՆ Փ. 14 Շ. ՀԱՐևԱՆՈՒԹՅԱՄԲ ՏԱՂԱՎԱՐՆԵՐԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ, ԳՈԳԱՎԱՆ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ» ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՈՐՈՇՄԱՆ, «ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՊԱՎԵՆ, ԱՐԾՆԻ, ԼԵՌՆԱՀՈՎԻՏ, ՁՈՐԱՄՈՒՏ, ՄԵԾԱՎԱՆ, ՆՈՐԱՇԵՆ, ՊԱՂԱՂԲՅՈՒՐ, ՍԱՐՉԱՊԵՏ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀՆԵՐԻ ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՈՒՄ՝ ՍԱԼԱՐԿՄԱՄԲ» ՈՐՈՇՈՒՄՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԾԵՐԻ ԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ |
Սույն թվականի փետրվարի 06-ին, ժամը՝ 14:30-ին, ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիրի համյնքապետարանի նիստերի դահլիճում հրավիրվել էր ««ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի բնակավայրերի միջբնակավայրերի և ներբնակավայրային ճանապարհների ասֆալտապատում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին», «ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի բնակավայրերի միջբնակավայրերի և ներբնակավայրային ճանապարհների ասֆալտապատում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին»», ««ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի փողոցների լուսավորության համակարգի հիմնանորոգում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին»», ««ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի համար 1 նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն» ՀՈԱԿ-ի տիպային շենքի կառուցում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման, «ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի Մեծավան բնակավայրի մշակույթի տան վերանորոգում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման, «ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի Ապավեն, Արծնի, Լեռնահովիտ, Ձորամուտ, Մեծավան, Նորաշեն, Պետրովկա, Պաղաղբյուր բնակավայրերի խմելու ջրամատակարարման համակարգի կառուցում/վերանորոգում/ընդլայնում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման, «ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի համայնքային սեփականություն հանդիսացող շենքերի հիմանորոգում/կառուցում՝ ք. Տաշիր, Վ. Սարգսյան 94 հասցեում գտնվող Տաշիր համայնքի համայնքապետարանի վարչական շենքի կապիտալ վերանորոգում՝ էներգիախնայող միջոցների կիրառմամբ, ք. Տաշիր, Երևանյան փ. 14 շ. հարևանությամբ տաղավարների կառուցում, Գոգավան բնակավայրի տեղեկատվական կենտրոնի կառուցում» սուբվենցիոն ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման, «Տաշիր համայնքի Ապավեն, Արծնի, Լեռնահովիտ, Ձորամուտ, Մեծավան, Նորաշեն, Պաղաղբյուր, Սարչապետ բնակավայրերի ճանապարհների վերանորոգում՝ սալարկմամբ» Տաշիր համայնքի ավագանու որոշմների նախագծերի վերաբերյալ հանրային քննարկում : Հանրային բաց լսումներին կամ քննարկմանը մասնակցում էին ՀՀ Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի ղեկավարի տեղակալ Նորայր Բաղդասարյանը, աշխատակազմի քարտուղար Նունե Սոկրատի Սոլոյանը, համայնքի բնակավայրերի վարչական ղեկավարները, աշխատակազմի ֆինասատնտեսագիտական , եկամուտների հաշվառման և գանձնման բաժնի աշխատակիցները, համայնքապետարանի աշխատակիցներ , համայնքի բնակիչներ: Հանրային քննակրման մասնակիցների անհատական կազմը կցվում են սույն արձանագրությանը: Հանրային քննարկումը վարում էր համայնքի ղեկավար Էդգար Արշակյանը: Էդգար Արշակյանը նախապես նշանակված ժամին բացեց հանրային քննարկումը: Նա ներկայացրեց հանրային քննարկուման քարտուղարին և հայտնեց, որ որոշման նախագիծը և որոշման ընդունման մասին հիմնավորումը, համաձայն սահմանված կարգի և օրենսդրության պահանջների, հրապարակվել են Տաշիր համայնքի պաշտոնական համացանցային կայքում և Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքում : Նախագծի վերաբերյալ շահագրգիռ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց կողմից առաջարկություններ ու դիտողություններ համացանցային կայքում (www.tashircity.am, www.e-draft.am), էլեկտրոնային հասցեով (tashirhamaynq@bk.ru), ինչպես նաև գրավոր չեն ներկայացվել: Այնուհետև Է. Արշակյանը խոսքը փոխանցեց աշխատակազմի զարգացման, ծարագրերի, տուրիզմի, առևտրի, սպասարկման և գովազդի բաժնի առաջատար մասնագետ Աստղիկ Բարոյանին, ով ներկայացրեց նախագծի համառոտ նկարագիրը: Հանրային քննարկումների մասնակիցները քննարկման դրված նախագծի վերաբերյալ համայնքի ղեկավարին առարկություններ և առաջարկություններ չներկայացրեցին: ՀԱՄԱՅՆՔԻՂԵԿԱՎԱՐ՝ Է. ԱՐՇԱԿՅԱՆ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՄԱՆ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐ՝ Ն. ՍՈԼՈՅԱՆ |