Համայնքապետարանը շարունակելու է հետևողականորեն իրականացնել նմանատիպ աշխատանքներ համայնքի տարբեր բնակավայրերում՝ ապահովելով բարեկարգ և անվտանգ միջավայր։
#ՏաշիրՀամայնք #Պետրովկա #Բարեկարգում #Ճանապարհներ #ՀամայնքայինԱշխատանքներ 🚜
17.02.26 ՀՀԱՆՐԱՅԻՆ ԼՍՈՒՄ ՏԱՇԻՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԱՐԱՆՈՒՄ
🗓️ Փետրվարի 17-ին, ժամը 14:30-ին, Տաշիրի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի 2025 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին հանրային քննարկում:Բյուջեի կատարումը նպատակաուղղված է եղել համայնքի բնակիչների կենսապայմանների բարելավմանը, ծառայությունների որակի բարձրացմանը և համայնքի համաչափ զարգացմանը։Տաշիր համայնքապետարանը շարունակում է աշխատել բաց և թափանցիկ սկզբունքներով՝ ապահովելով համայնքային միջոցների արդյունավետ և նպատակային օգտագործումը։
#ՏաշիրՀամայնք #Բյուջե #Հաշվետվություն #ՀամայնքայինԶարգացում
13.02.26 ՅՈՒՆԻՍԵՖ-Ի ԵՎ ՀՀ ՇՐՋԱԿԱ ՄԻՋԱՎԱՅՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ ՀԱՄԱՏԵՂ ՀՀ ՏԱՐԲԵՐ ՀԱՄԱՅՆՔՆԵՐՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎՈՒՄ Է «ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՆԵՐԸ ԿԼԻՄԱՅԱԿԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴՆԵՐ» ԾՐԱԳԻՐԸ
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության հետ համատեղ ՀՀ տարբեր համայնքներում իրականացվում է «Երիտասարդները կլիմայական խնդիրների լուծման առաջնորդներ» ծրագիրը, որի շրջանակնեում երիտասարդական խմբերին տրամադրվում է մինչև 3000 ԱՄՆ դոլար դրամաշնորհ՝ համայնքային ծրագրեր իրականացնելու համար։Ծրագիրն այս պահին գործում է հետևյալ մարզերի բոլոր համայնքներում՝Արարատի մարզԱրագածոտնի մարզԱրմավիրի մարզԳեղարքունիքի մարզԼոռու մարզԿոտայքի մարզՇիրակի մարզՍյունիքի մարզՀայտարարության տեքստը ստորև՝🌍 13-ից 24 տարեկա՞ն ես, ունե՞ս գաղափար, որը կարող է դրականորեն փոխել շրջակա միջավայրն ու կլիման մեր համայնքում։ Դարձի՛ր մեր համայնքի էկո-հերոսը։ ✊ Հավաքի՛ր թիմ, ներկայացրո՛ւ գաղափարդ դրամաշնորհային ... Մանրամասն
13.02.26 ՏԱՇԻՐ ՀԱՄԱՅՆՔՈՒՄ ԱՅՍՕՐ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵՑԻՆՔ GIZ-Ի ԿՈՂՄԻՑ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՎՈՂ «ԿԼԻՄԱՅԱԿԱՆ ԿԱՄՈՒՐՋ» ԾՐԱԳՐԻ ԵՎ ARMENIAN TREE PROJECT (ATP) ԾՐԱԳՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻՆ